Policja poszukujemy sprawcy znieważenia pomnika - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 31 sierpnia 2018

Policja poszukujemy sprawcy znieważenia pomnika

Policjanci z Kraśnika poszukują sprawcy znieważenia pomnika „Ofiar katastrofy smoleńskiej”. Dotychczas nieustalony mężczyzna w dniu 24 sierpnia ok. godz. 12. 50 wszedł na pomnik znajdujący się w Kraśniku przy ul. Balladyny i usiadł na barkach posągu śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawcy występku proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kraśniku tel. 818262280 lub najbliższą jednostką Policji.

zdjęcie: policja/ Usiadł na barkach posągu Lecha Kaczyńskiego
zdjęcie: policja/ Usiadł na barkach posągu Lecha Kaczyńskiego

W dniu 24 sierpnia 2018 roku ok. godz. 12.50 w Kraśniku doszło
do incydentu znieważenia pomnika „Ofiar katastrofy smoleńskiej”. Z zabezpieczonego materiału video wynika, że znieważenia dokonał mężczyzna, który wszedł na pomnik i usiadł na barkach posągu śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. 
Czyn ten jest występkiem chuligańskim ściganym z artykułu 261 KK „Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.” 
Wszystkie osoby mogące pomóc w rozpoznaniu wizerunku i ustaleniu sprawcy proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kraśniku tel. 818262280 lub najbliższą jednostka Policji.
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne