Krótka kariera 18-letniego kierowcy - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 24 lipca 2018

Krótka kariera 18-letniego kierowcy

Raptem 14 dni cieszył się z uprawnień do kierowania pojazdami 18-letni mieszkaniec Szubina, pow. nakielski, któremu dzielnicowi w miejscowego komisariatu zabrali prawo jazdy za prowadzenie pojazdu pod działaniem narkotyków. Nieodpowiedzialny młodzieniec odpowie też za posiadanie zabronionych środków. O jego losie zdecyduje sąd.

zdjęcia: policja

Wczoraj (22.07.18) krótko po 13.00 dzielnicowi z szubińskiego komisariatu, pow. nakielski, zatrzymali do rutynowej kontroli opla vectrę. Siedzący za kierownicą 18-latek wyglądał na bardzo zdenerwowanego. Początkowo mundurowi tłumaczyli ten stres faktem, że mężczyzna raptem od 14 dni posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami i zapewne to była jego pierwsza policyjna kontrola. Jednak szybko się okazało, że powód zdenerwowania 18-latka był całkiem inny.

W portfelu należącym do mężczyzny policjanci znaleźli okopconą lufkę oraz woreczek strunowi z zielonym suszem. Badanie testerem wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana. 18-latek również został sprawdzony na zawartość zabronionych środków w organizmie. Badanie to potwierdziło, że mieszkaniec Szubina kierował oplem pod wpływem marihuany.  

I tym oto sposobem, raptem po 14 dniach od uzyskania uprawnień do kierowania pojazdami, szubinianin te uprawnienia stracił. Niebawem usłyszy on także zarzuty za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego oraz za posiadanie marihuany. 18-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzje w jego sprawie podejmie sąd.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne