15-latka „sprzątała” torebki w dyskotekach - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 11 lipca 2018

15-latka „sprzątała” torebki w dyskotekach

Czyny karalne, jakich dopuściła się 15-latka zakończyły się wydaniem postanowienia przez sąd rodzinny i nieletnich umieszczeniem jej w zakładzie poprawczym. Policjanci zwalczający przestępczość nieletnich z wolskiej komendy prowadząc skrupulatne czynności, udowodnili jej łącznie 18 czynów karalnych dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem. Z ustaleń wynika, że nieletnia wykorzystywała moment nieuwagi pokrzywdzonych w dyskotekach, jej łupem były torebki, telefony komórkowe, odzież oraz karty bankomatowe, za pomocą, których były wykonywane transakcje wypłaty pieniędzy. Okazało się, że nastolatka nie działała sama.

Za każdym razem plan był taki sam. Podczas imprezy w dyskotece, szukała momentu, kiedy właścicielka pozostawiła na chwilę torebkę lub płaszcz. Zazwyczaj chodziło o pieniądze, telefon komórkowy lub inne wartościowe rzeczy.  Wpadła w ręce policjantów zwalczających przestępczość wśród nieletnich z Woli, kiedy wpłynęła do nich informacja, że nastolatka nadużywa alkoholu. 


W trakcie wykonywania czynności przez funkcjonariuszy, okazało się, że nieletnia posiada kartę bankomatową na inne nazwisko, co nie umknęło uwadze policjantów. W trakcie sprawdzeń wyszło na jaw, że nastolatka kilka razy pokonywała zabezpieczenie i wypłacała za ich pośrednictwem pieniądze z kont. Łączne straty zostały oszacowane na kwotę niemalże 10 tysięcy złotych. 15-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnej izby dziecka. 

Policjanci w trakcie przeszukania odzyskali część rzeczy pochodzących z kradzieży, które zostały przekazane właścicielom.
Okazało się, że nieletnia nie działała sama. Skrupulatne analizowanie sprawy doprowadziło funkcjonariuszy do ustalenia innych trzech nieletnich w  wieku od 13 do 15 lat, które są  podejrzewane o działanie wspólnie i w porozumieniu z 15-latką. 


Po przedstawieniu im łącznie pięciu czynów karalnych dotyczących kradzieży, materiały sprawy zostały przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich.  
W sprawie 15-latki, po zgromadzeniu materiału dowodowego, policjanci przedstawili jej łącznie 18 czynów karalnych dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem. Po przekazaniu materiałów do sądu rodzinnego i nieletnich, ten wydał postanowienie o umieszczeniem nieletniej w zakładzie poprawczym.
ms/mw
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne