Gwiazda polskiego „Big Brothera” zatrzymana przez antyterrorystów? - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 1 czerwca 2018

Gwiazda polskiego „Big Brothera” zatrzymana przez antyterrorystów?

Policjanci dokonali zatrzymań w związku z napadami na konwojentów. W realizacji udział brali policyjni antyterroryści Komendy Stołecznej Policji i Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP. Materiał zgromadzony przez śledczych z pozwolił na postawienie łącznie 18 zarzutów sześciu osobom.Sprawa, nad którą pracowali policjanci Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej, dotyczyła niezwykle brutalnych napadów na konwojentów, gdzie łupem sprawców padło prawie 1,5 miliona złotych. Mowa tu między innymi o napadach w Piasecznie, Pruszkowie, Grudziądzu oraz Warszawie. 

Rozboje dokonywane były w latach 1999 do 2016. Stąd między innymi zaangażowanie policjantów ze Stołecznego Archiwum X.
Z ustaleń śledczych wynika, że ostatniego napadu dokonano w grudniu 2016 roku w Warszawie. Podczas wspomnianych rozbojów używana była broń palna, a jeden z pokrzywdzonych doznał kilkunastu ran postrzałowych. – Wśród nich są Piotr G., ps. „Gulczas” i Tomasz D., ps. „Daca”. Zatrzymani mężczyźni to osoby powiązane z tzw. grupą mokotowską oraz „gangiem obcinaczy palców” –informuje prok. Marcin Saduś.

Wczorajsze zatrzymania to efekt współpracy Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji oraz Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. Zgromadzany materiał dowodowy pozwolił na postawienie 18 zarzutów wobec sześciu mężczyzn. 


Oprócz rozbojów były to użycie broni palnej oraz jej nielegalne posiadanie. W powyższej sprawie zastosowano już pierwsze areszty. Podejrzanym grozi kara 15 lat pozbawienia wolności.
Należy podkreślić, że pierwsze zatrzymanie w sprawie miło miejsce na jesieni 2017 roku łącznie 10 osób usłyszało już ponad 20 zarzutów.

źródło: KryminalnaPolska


« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne