Chwycił psa za tylne łapy i uderzał nim o drzewo - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 9 czerwca 2018

Chwycił psa za tylne łapy i uderzał nim o drzewo

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Somonino. Policjanci zostali powiadomieni, że 32-letni mężczyzna będący pod wpływem alkoholu zaczął znęcać się nad zwierzęciem, a następnie zabił czworonoga. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce, gdzie znajdowały się zwłoki psa. Na miejscu technik kryminalistyki wspólnie z policjantami wydziału dochodzeniowo-śledczego sporządzili oględziny i wykonali zdjęcia. Zwłoki zwierzęcia przekazano do Powiatowego Zakładu Weterynarii w Kartuzach.

zdjęcie ilustracyjne: G/W


Wiadomo, że 7-miesięczny pies należał do właścicielki sklepu w Ramlejach w gminie Somonino. 32-latek był stałym klientem sklepu i jak zawsze chwilę przed wejściem na zakupy bawił się z psiakiem. Mężczyzna po wyjściu ze sklepu chwycił bez powodu psa za tylne łapy, a następnie kilkukrotnie uderzył nim o drzewo i asfalt. 

Pies nie miał żadnych szans na przeżycie. Już pierwsze zadane ciosy okazały się śmiertelne (szczeniak miał zmiażdżoną czaszkę). 32-latek pomimo tego uderzył psem jeszcze o asfalt. Po wszystkim cisnął psem za płot, gdzie znajdowało się zboże.

Policjanci podejrzewając kto jest sprawcą od razu pojechali w jego miejsce zamieszkania. Mężczyzna w chwili zatrzymania przez funkcjonariuszy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 

Sprawca po wytrzeźwieniu został przesłuchany przez mundurowego, a następnie policjanci doprowadzili go do prokuratury, która wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

32-latek odpowie za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony przez policjantów do kartuskiej komendy, gdzie po wytrzeźwieniu został przesłuchany. 

Usłyszał już zarzut. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za to przestępstwo zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Za to przestępstwo zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne