Wypadek w Majdanie - 1 ofiara śmiertelna i 5 osób trafiło do szpitala - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 23 maja 2018

Wypadek w Majdanie - 1 ofiara śmiertelna i 5 osób trafiło do szpitala

Na drodze krajowej nr 17 w Majdanie, doszło do czołowego zderzenia dostawczego volkswagena z podmiejskim warszawskim autobusem. W wyniku tego wypadku, śmierć na miejscu poniósł 37-letni kierowca busa, do szpitali zabrano w sumie 5 osób, kierowcę z autobusu, trzech pasażerów oraz mężczyznę, który jechał jako pasażer w volkswagenie. Przez kilka godzin służby pracowały na miejscu, najpierw ratownicy medyczni, którzy udzielali pomocy poszkodowanym, a później już tylko policjanci i strażacy. W sprawie będzie teraz prowadzone śledztwo. Tymczasem apelujemy do wszystkich o rozwagę i wyjątkową koncentrację za kierownicą, a także o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

zdjęcie: policja

Tragiczny wymiar i skutek jednocześnie miało zdarzenie drogowe, do którego doszło na drodze krajowej nr 17 w Majdanie. Dostawczy bus jadący w kierunku Lublina, uderzył czołowo w jadący w stronę Warszawy podmiejski autobus. Śmierć na miejscu poniósł kierowca busa, którym był 37-letni mieszkaniec gminy Kołbiel. Ranny został jego pasażer, 43-latek z powiatu otwockiego. Obrażeń ciała i potłuczeń doznało jeszcze troje pasażerów autobusu, kobieta l. 60 i dwóch mężczyzn w wieku 26 i 28 lat. Do szpitala trafił  też 47-letni kierowca autobusu. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Przybyli na miejsce ratownicy medyczni i lekarze udzielili pomocy poszkodowanym. Strażacy oraz policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Następnie dochodzeniowcy wspólnie z prokuratorem przeprowadzili oględziny miejsca wypadku drogowego.

Przez kilka godzin ten odcinek drogi krajowej nr 17 był wyłączony z ruchu. Policjanci zorganizowali objazdy, o których informowali kierowców przy udziale mediów radiowych, telewizyjnych i portali społecznościowych.
Teraz sprawą zajmie się otwocka prokuratura. Policjanci wspólnie z prokuratorem będą pracować dalej przy sprawie, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Jeszcze niedawno informowaliśmy o pozytywnych statystykach drogowych i apelowaliśmy o jazdę zgodną z przepisami. Policjanci zapewniają, że nie zaprzestają swoich działań i apeli.
W dalszym ciągu zwracamy się do wszystkich użytkowników dróg, aby pamiętali, że na końcu każdej drogi i podróży jest miejsce, do którego chcemy dotrzeć cało i zdrowo i przede wszystkim bezpiecznie. Często jest to dom, w którym czekają bliscy, dzieci...

dn

« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne