Przesłuchania w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w postępowaniu przeciwko Tomaszowi Komendzie - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 28 maja 2018

Przesłuchania w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w postępowaniu przeciwko Tomaszowi Komendzie

25 maja we Wrocławiu odbyło się przesłuchania świadków w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w postępowaniu przeciwko Tomaszowi Komendzie. Zaplanowano przesłuchanie sześciu osób.


zdjęcie: screen/YouTube


Zakończone zostało przesłuchanie Tomasza Komendy. Odbyło się w obecności psychologa, a jego przebieg był rejestrowany za pośrednictwem sprzętuaudiowizualnego. Będzie kontynuowane - zakres zagadnień, które wymagają wyjaśnienia jest bowiem bardzo szeroki. 

Na dzisiaj zaplanowano także przesłuchanie trzech prokuratorów, w tym prokurator prowadzącą śledztwo w Prokuraturze Rejonowej w Oławie, bezpośrednio po zabójstwie i zgwałceniu 15 – latki, a także przedstawicieli kierownictwa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu z okresu gdy podejrzanym wsprawie był Tomasz Komenda, a także z 2010 roku kiedy ze sprawą zapoznawał się prokurator Bartosz Biernat, dopatrując się nieprawidłowości.

 Ponadto, przesłuchiwanajest funkcjonariuszka policji i jeden z pracowników sekretariatu 
Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Wszystkie zaplanowane na 25 maja czynności udało się zrealizowaćtak więc zeznania składało 6 prokuratorów, wykonujących obowiązki w Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu.
Ze względu na dobro postępowania nie jest możliwe przekazanie szczegółowych informacji co do treści składanych zeznań.

Niezależnie od czynności realizowanych przez prokuratorów, szereg przesłuchań zlecono do wykonania policjantom z Biura Spraw Wewnętrznych. Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi wymaga zebrania bardzo obszernego materiału dowodowego, dotyczy bowiem okresu 21 lat i wielu wątków, związanych zarówno z postępowaniem przygotowawczym jak i sądowym i wreszciez wykonaniem kary pozbawienia wolności. 

Między innymi czynione są ustalenia co do realiów w których Tomasz Komenda odbywał karę. Z jego relacji wynika, że pozbawienie wolności łączyło się ze szczególnym udręczeniem. Planowane są kolejne przesłuchania. Ich terminy nie są jeszcze jednoznacznie sprecyzowane.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej
w Łodzi Krzysztof Kopania

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne