Prokuratorzy wyjaśniają okoliczności śmierci kobiety narodowości wietnamskiej, która należała do zorganizowanej grupy przestępczej - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 24 maja 2018

Prokuratorzy wyjaśniają okoliczności śmierci kobiety narodowości wietnamskiej, która należała do zorganizowanej grupy przestępczej

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie okoliczności śmierci pochodzącej z Wietnamu kobiety, która należała do międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej. Wyskoczyła ona przez okno w trakcie akcji zatrzymań członków grupy, dokonywanej przez funkcjonariuszy Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Białymstoku. Mimo szybkiej pomocy, kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala. 

zdjęcie: abw

Na miejsce zdarzenia natychmiast udało się dwóch prokuratorów z Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Osobiście zabezpieczają wszystkie ślady i dowody w celu dokładnego i wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Prokuratorzy przeprowadzają również oględziny zwłok zmarłej kobiety. W późniejszym terminie w Zakładzie Medycyny Sądowej prokurator z udziałem biegłego lekarza przeprowadzą sekcję zwłok zmarłej. 
Prokuratorzy podejmują również czynności dowodowe, zmierzające do wyjaśnienia, czy działania podjęte przez funkcjonariuszy ABW były prawidłowe i zgodne z przyjętymi procedurami. 

Dzisiejsze zatrzymania miały związek ze śledztwem Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Dotyczy ono działania, od lutego 2015 roku do połowy marca 2018 roku na terenie Warszawy i Wólki Kosowskiej oraz w innych miejscowościach Polski, międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami podatku VAT. Działania grupy naraziły Skarb Państwa na stratę 164 milionów złotych. 

Wśród zatrzymanych są obywatele Wietnamu i jedna Polka. Część z nich pełniła kierownicze funkcje w strukturze grupy. Zmarła kobieta była członkiem grupy i życiową partnerką kierującego grupą mężczyzny, który także został dziś zatrzymany. 
(PAP) kom/ dka/ son/

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne