Kierujący fordem wypadł z drogi. W organizmie miał ponad 4 promile - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 19 maja 2018

Kierujący fordem wypadł z drogi. W organizmie miał ponad 4 promile

Ponad 4 promile alkoholu miał kierujący fordem focus, który na łuku stracił panowanie nad kierownicą i wypadł z drogi. Mężczyzna z urazem głowy został zabrany do szpitala w Krośnie Odrzańskim. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

zdjęcie: policja

W piątek (18 ma) dyżurny krośnieńskiej jednostki otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym do którego miało dojść na trasie Bobrowice – Dychów. Wysłany na miejsce patrol drogówki, potwierdził zgłoszenie ustalając, iż 35-letni kierowca forda fucus, na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, wypadł z drogi i wjechał w zadrzewiony teren.

Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się że ma on ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna z urazem głowy został zabrany do szpitala w Krośnie Odrzańskim. 35-latek w najbliższym czasie będzie musiał przesiąść się na miejsce pasażera, gdyż za jazdę w stanie nietrzeźwości, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.Na szczęście ta sytuacja nie zakończyła się tragicznie. Jednak nie wiadomo jaki miałaby finał, gdyby z naprzeciwka jechał jakiś pojazd, bądź poboczem szedłby pieszy. 

Pamiętajmy, że wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu jest nieodpowiedzialnym zachowaniem, a skutek takiego zachowania może mieć poważne konsekwencje.

asp.szt. Justyna Kulka
Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne