Dobre Miasto: Nieodpowiedzialne matka - z alkoholem w organizmie i dzieckiem pod opieką - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 30 maja 2018

Dobre Miasto: Nieodpowiedzialne matka - z alkoholem w organizmie i dzieckiem pod opieką

Bycie rodzicem to wielka odpowiedzialność i poświęcenie. Niestety nie wszyscy potrafią tym wyzwaniom sprostać. Lekkomyślność rodziców przybiera różne formy. Jedną z nich jest sprawowanie opieki nad dziećmi pod wpływem alkoholu. Wobec takich rodziców często interweniują policjanci, a o konsekwencjach takiej interwencji decyduje sąd rodzinny i nieletnich.

zdjęcie: policja


Dziś w nocy (29.05.2018r.) po godz. 1:00 do oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Dobrym Mieście zadzwonił zdenerwowany taksówkarz i poinformował, że kurs jego taksówką zamówiła nietrzeźwa kobieta, która na rękach trzymała trzymiesięczne niemowlę. Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol.

 Policjanci zbadali stan trzeźwości 31-letniej mieszkanki gminy Lubomino. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia taksówkarza i wykazało dwa promile alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnej matki. 

Mundurowi kobietę wraz z niemowlęciem przewieźli do jej miejsca zamieszkania, w którym na 31-latkę czekało jeszcze czworo jej dzieci. 

Wszystkimi zajął się ojciec nietrzeźwej kobiety. Policjanci odkryli powód, dla którego kobieta zamówiła kurs taksówką – okazało się, że wcześniej próbowała ona dodzwonić się do swojej koleżanki oddalonej od niej o kilkadziesiąt kilometrów, a gdy ta nie odbierała, 31-latka postanowiła wziąć ze sobą najmłodsze z dzieci i pomimo późnej pory nocnej osobiście do niej pojechać. 

Podróż przerwała interwencja policjantów. Już z samego rana policjanci o niebezpiecznej sytuacji poinformowali Sąd Rodzinny i Nieletnich. 31-letnia kobieta odpowie za nienależyte sprawowanie opieki nad osobą małoletnią. Dokładnie sprawdzone zostanie również to, czy swoim zachowaniem kobieta nie naraziła niemowlęcia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.
(rp)

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne