Uczeń przyniósł do szkoły urządzenie zapalne, chciał postraszyć kolegów - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 7 kwietnia 2018

Uczeń przyniósł do szkoły urządzenie zapalne, chciał postraszyć kolegów

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji 4 kwietnia br. w godzinach porannych otrzymał zgłoszenie o wniesieniu ładunku wybuchowego na teren jednej ze szkół w powiecie kamiennogórskim. Niezwłocznie na miejsce skierował policjantów w tym patrol minersko–pirotechniczny z kamiennogórskiej jednostki Policji.


Na miejscu funkcjonariusze ustalili, iż 14-letni uczeń wniósł dziwny przedmiot przypominający urządzenie zapalne wyposażone w lont. Chłopcu, który pokazał przedmiot nauczycielce, został on natychmiast odebrany przez innego pracownika szkoły i wyniesiony z budynku na zewnątrz. Znajdujący się na miejscu policjanci zabezpieczyli przedmiot w dole w wykopanym w ziemi.

 O fakcie został również poinformowany Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji we Wrocławiu. Policjanci w trakcie dalszych czynności zatrzymali 14-latka. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania nieletniego ujawnili drugie podobne urządzenie zapalne.

Przybyli na miejsce antyterroryści po oględzinach przedmiotów stwierdzili, iż konstrukcje nie są ładunkami wybuchowymi, a urządzeniami zapalnymi. Skonstruowany w sposób amatorski środek zapalny składający się z plastikowej butelki, benzyny, szkła, saletry oraz lontu, był zagrożeniem pożarowym dla osób znajdujących się w jego rejonie.

Funkcjonariusze umieścili nieletniego w Policyjnej Izbie Dziecka w Legnicy do dyspozycji sądu. Policjanci Zespołu dw. z Przestępczością Nieletnich Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej w Kamiennej Górze na podstawie zgromadzonych ustaleń i materiałów przedstawili nieletniemu zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mienia jak również gróźb karalnych. 

Jak tłumaczył policjantom nieletni, chciał on nastraszyć innych kolegów swoim zachowaniem. Obecnie o losie nieletniego dalszą decyzję podejmie sędzia Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze.

asp. szt. Paweł Petrykowski
Źródło: KPP w Kamiennej Górze
asp. szt. Grzegorz Szewczyk
« PREV
NEXT »

Popularne