Tragiczny poranek na wyszkowskich drogach. Nie żyje 14-letni chłopiec - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 6 kwietnia 2018

Tragiczny poranek na wyszkowskich drogach. Nie żyje 14-letni chłopiec

Cztery osoby przewiezione do szpitala w tym nastolatek, który w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. To efekt dwóch zdarzeń drogowych na terenie powiatu wyszkowskiego do których doszło rano drugiego dnia Świąt Wielkanocnych.

zdjęcie: mazowiecka.policja.gov.pl

Do pierwszego nieszczęśliwego wypadku drogowego doszło tuż po godzinie 6:00 rano w poniedziałek w miejscowości Somianka. Samochód osobowy marki Skoda, którym podróżowało trzech mieszkańców gminy Somianka w wieku 14-18 lat, uderzył w drzewo. 

Funkcjonariusze wyjaśniający to tragiczne zdarzenie ustalili, że 18-letni kierujący jadąc od strony Wólki Somiankowskiej w kierunku trasy K-62  wyjeżdżając z łuku drogi z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Wszyscy podróżujący osobówka z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala w Wyszkowie i Warszawie. Niestety w zakładzie opieki zdrowotnej  śmierć poniósł 14 letni pasażer.Do kolejnego poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło około godziny 8:10 na trasie K-62 między Wyszkowem, a miejscowością Kamieńczyk. Z westępnych ustaleń policnatów pracujących na miejscu wynika, że 62-letni mieszkaniec Łochowa jadąc w kierunku domu, na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych, stracił panowanie nad osobowym Mitsubishi zjechał do przydrożnego rowu i swoją podróż zakończył uderzając w drzewa. Również i w tym przypadku kierujący został przewieziony karetką pogotowia do szpitala..

Policja niezmiennie apeluje o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie zdrowego rozsądku na drogach, zwłaszcza w okresie wiosennym, kiedy pogoda potrafi być bardzo zdradliwa. Pamiętajmy, że za kierownicę powinniśmy wsiadać wypoczęci i trzeźwi, a samochody powinny być sprawne technicznie i przygotowane do obecnie panujących warunków pogodowych.
Przed nami powroty ze Świąt Wielkanocnych. Ruch na drogach będzie wzmożony. Zwolnijmy! Zadbajmy o bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg!

podkom. Damian Wroczyński
« PREV
NEXT »

Popularne