Samobójstwo 14-latka po zażyciu psychotropów. Wcześniej zdemolował i podpalił mieszkanie - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 24 kwietnia 2018

Samobójstwo 14-latka po zażyciu psychotropów. Wcześniej zdemolował i podpalił mieszkanie

Prokuratura w Poznaniu prowadzi śledztwo w sprawie samobójstwa 14-latka. Chłopiec miał zażyć psychotropy i popić je alkoholem. W konsekwencji spożycia tej mieszanki zdemolował mieszkanie i je podpalił.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

– 21 kwietnia małoletni przebywał sam w mieszkaniu na jednym z poznańskich osiedli. Pozostali członkowie rodziny przebywali poza domem. Z dotychczas poczynionych ustaleń wynika, że chłopak zażył leki psychotropowe i popił je alkoholem, zniszczył wyposażenie mieszkania – informuje Magdalena Mazur-Prus, rzeczniczka poznańskiej prokuratury.

W pewnym momencie chłopiec zabarykadował się wewnątrz mieszkania, użył substancji łatwopalnej i podpalił rzeczy w jednym z pomieszczeń, a następnie popełnił samobójstwo. Wydobywający się z mieszkania dym zauważył przypadkowy przechodzień i natychmiast zawiadomił Policję, Straż Pożarną.

Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy wyważyli drzwi prowadzące do mieszkania i równocześnie przystąpili do akcji reanimacyjnej 14-latka, którego wyciągnęli na zewnątrz mieszkania i do gaszenia ognia. Akcja reanimacyjna okazała się nieskuteczna. Zwłoki chłopca zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji, biegły z dziedziny pożarnictwa, wezwany na miejsce zdarzenia stwierdził, że przyczyną pożaru było podpalenie.

W celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia wszczęto w niniejszej sprawie śledztwo o przestępstwo namowy lub pomocy w samobójstwie.

« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne