O włos od tragedii (WIDEO W ARTYKULE) - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 16 kwietnia 2018

O włos od tragedii (WIDEO W ARTYKULE)

W miniony piątek (13 kwietnia) w Zielonej Górze kierujący skodą nie zahamował przed przejściem dla pieszych mimo, że widział samochód zatrzymujący się na pasie obok. Doszło do potracenia pieszej przechodzącej przez jezdnię. Na szczęście pokrzywdzona doznała tylko ogólnych potłuczeń. Policjanci zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy i skierują wobec niego wniosek ukaranie do sądu.

zdjęcie: policja.gov.pl

W ostatnim okresie na drogach powiatu zielonogórskiego Policja odnotowała kilka potraceń pieszych i rowerzystów. Mimo wielokrotnych apeli, surowych kar, ryzyka zatrzymania prawa jazdy, a nawet odpowiedzialności karnej – kierowcy wciąż nie pamiętają o konieczności zwolnienia w okolicach przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w piątek na ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze. Na prawym pasie przed przejściem dla pieszych zatrzymał się prawidłowo samochód osobowy przepuszczając pieszą. Kiedy kobieta była już na drugim pasie jezdni została uderzona przez samochód marki Skoda Octavia. Dzięki uprzejmości jednego ze świadków możemy Państwu zaprezentować nagranie z tego zdarzenia. Kierujący skodą, 47-letni mieszkaniec Poznania, powiedział policjantom, że zauważył na pasie obok samochód zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych. Niestety „nie zdążył” zahamować i uderzył w kobietę znajdującą się na pasach. 

Poszkodowana to 47-letnia mieszkanka gminy Świdnica. Na szczęście nie została poważnie ranna, doznała ogólnych potłuczeń i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Zielonogórscy policjanci bardzo surowo traktują takie wykroczenia w ruchu drogowym. W tym przypadku również uznali, że ukaranie kierującego mandatem karnym jest niewspółmierne do przewinienia. Zastało mu zatrzymane prawo jazdy oraz zostanie skierowany wniosek o jego ukaranie do Sądu Rejonowego.


(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne