Z 4 promilami za kierownicą - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 20 marca 2018

Z 4 promilami za kierownicą

Kompletne pijany kierujący samochodem osobowym peugeot w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze uderzył w barierę mostu. Po przebadaniu 47-latka okazało się, że ma ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Kierującemu grozi kara więzienia do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

zdjęcie: policja.gov.pl

16 marca w w godzinach popołudniowych policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do zdarzenia drogowego, które miało miejsce na terenie gminy Głubczyce. Po szybkim dotarciu na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 47-letni kierujący osobowym peugeotem – mieszkaniec Raciborza, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w barierę mostu.
Po przebadaniu mężczyzny okazało się, że miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

47-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

Pamiętajmy, nietrzeźwi stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego, jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących. Osoby, które nie boją się wsiadać za kierownicę po alkoholu muszą wiedzieć, że społeczeństwo nie wyraża zgody na takie zachowanie!
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne