FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Londyn: Nie żyje 13-letni chłopiec, to najmłodsza ofiara koronawirusa w Wielkiej Brytanii

W szpitalu w Londynie zmarł 13-letni chłopiec,zakarzony koronawirlsem - poinformowały władze szpitala. Jest on najmłodszą dotychczas ofiarą epidemii w Wielkiej Brytanii i jedną z najmłodszych na świecie.


zdjęcia: Facebook


"Niestety, 13-letni chłopiec, który uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19, zmarł. Łączymy się w myślach z rodziną. O zgonie został poinformowany koroner i nie będzie więcej komentarzy w tej sprawie" - poinformował w oświadczeniu King's College Hospital w Londynie.


Rodzina 13-latka w rozmowie z gazetą "Metro" poinformowała, że gdy chłopiec zaczął wykazywać pierwsze objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem - trudności z oddychaniem - został przyjęty do szpitala Kings College. Został podłączony do respiratora, a gdy jego stan się pogorszył, wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Stan Ismaliego nie uległ poprawie, chłopiec zmarł w poniedziałek nad ranem.Gdy 13-latek umierał, nie było przy nim nikogo z rodziny. Przedstawiciele szpitala nie wpuszczają odwiedzających z obawie przed rozprzestrzenianiem się choroby.

W internecie rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na pogrzeb nastolatka.

We wtorek po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu doby z powodu koronawirusa zmarło 381 osób, co jest największą liczbą od początku epidemii. W efekcie liczba ofiar zwiększyła się do 1789.


źródło: PolsatNews/ RP/ Rmf24

« PREV
NEXT »

Popularne