Były piłkarz Jarosław B. zatrzymany. Jest oskarżony o gwałt

Jarosław B., to były reprezentant Polski i były mąż Anny Przybylskiej zatrzymany. Według śledczych jest podejrzany o popełnienie przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. Zatrzymanie miało być efektem zawiadomienia, jakie złożyła kobieta, która miała spotkać się z B. w jednym z sopockich hoteli.


foto: Facebook


W Sopocie zatrzymano byłego piłkarza Jarosława B. Jak podaje RMF FM, chodzi o podejrzenie popełnienia przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w sprawie zabezpieczono m.in. nagrania z hotelowego monitoringu.

"Nasza klientka twierdzi, że została brutalnie zgwałcona. Podejrzewa także, że wcześniej została odurzona narkotykami. W poniedziałek została przesłuchana przez sąd w obecności prokuratora oraz biegłego psychologa, niewykluczone także, że dojdzie do ponownego jej przesłuchania. Obecnie, ze względu na zły stan psychiczny, znajduje się pod opieką psychologa - powiedział "Super Expressowi" mecenas kobiety, Mateusz Dończyk z kancelarii Cogents.

Policja potwierdza, że doszło do zatrzymania byłego piłkarza, ale nie chcą zdradzać żadnych szczegółów sprawy. – Potwierdzam, że doszło do zatrzymania w kontekście przestępstwa popełnionego w kierunku naruszenia wolności seksualnej. Trwają czynności z zatrzymanym. To wszystko co mam w tej chwili do przekazania – poinformowała w rozmowie z Fakt24.pl Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Jako pierwsze o zatrzymaniu poinformowało radio RMF FM. Według rozgłośni zatrzymany to były piłkarz Jarosław B., który grał m.in. w Lechii Gdańsk, Amice Wronki oraz Widzewie Łódź, a od 2014 roku jest dyrektorem sportowym w gdańskiej Lechii. Jak przypomniało radio, jego życiową partnerką była aktorka Anna Przybylska, która zmarła w 2014 r.
źródło: rmf24/ tvpinfo/ PolsatNews/ se.pl/ fakt