Wiadomo już, kiedy i jakie szczepionki mogły mieć toksyczny wpływ na mózg Alfiego Evansa

W  artykule portalu sledczy24.pl , opublikowanym 25 kwietnia, pt. ‚Szczepionka przyczyną uszkodzenia mózgu Alfiego Evansa? Rodzina Alfiego oskarża szpital Alder Hey”. Powoływaliśmy się na wyrażoną opinię cioci Alfiego Evansa, iż przyczyną uszkodzenia mózgu mogła być podana mu wcześniej szczepionka. Idąc tym tropem, dotarliśmy do dokumentacji medycznej, na podstawie której zapadł wyrok o odłączenie chłopca od aparatury wspomagającej oddychanie, a także do karty szczepień, aby porównać przebieg choroby chłopca na podstawie tych dwóch dokumentów.

zdjęcie: Facebook

W wyroku sądowym znajdujemy informacje o tym, iż Alfie Evans urodził się 9 maja 2016 r. w Women’s Hospital w Liverpool, o prawidłowej masie ciała i został wypisany do domu w trzeciej dobie po porodzie. Dalej czytamy, że Matka Alfiego, Kate James miała wtedy 18 lat i była to jej pierwsza ciąża. Ojciec, Tom Evans miał 19 lat, ale pomimo ich młodego wieku i tego, że Alfie nie był planowanym dzieckiem, to jego rodzice byli nim zachwyceni. Mieli też mocne wsparcie ze strony swoich najbliższych. 

Alfie, był szczęśliwym, zdrowym, uśmiechniętym dzieckiem, które wydawało się doskonałe. Jak wynika z książeczki szczepień, w dniu 11.07.2016 r. Alfie, otrzymał osiem szczepionek w czterech wkłuciach. Były to szczepionki Infanrix IPV Hib, Prevenar, Bexsero, Rotavirus.


Według raportu medycznego zawartego w wyroku sądowym, w tym samym czasie zaobserwowano u chłopca już pierwsze niepokojące objawy m.in. ”rozbieżne zezowanie”, w odniesieniu do którego rozważano skierowanie do właściwego szpitala, aby poddać go badaniom, co jednak nie nastąpiło.
Pomimo poważnych wątpliwości co do stanu jego zdrowia, dnia 9.09.2016 r. 



Alfie, otrzymał siedem szczepionek: Infanrix IPV Hib, prawdopodobnie eksperymentalną szczepionkę przeciw meningokokom oraz Rotarix. Dzień wcześniej Kate James mama Alfiego opublikowała na swoim profilu facebookowym post, w którym wyraża swoją obawę przed kolejnymi nakłuciami.



Po tej kolejnej dawce szczepionek, jak czytamy w raporcie medycznym, matka chłopca, zaczęła się coraz bardziej niepokoić o stan zdrowia swojego syna. Alfie, zaczął przejawiać brak ogólnej interakcji i niechęć do zabawy, długo spał i dość często musiała go budzić. Jej obawy podzielały też inne osoby i zaczęto zastanawiać się, czy zez nie objawia poważniejszych problemów ze wzrokiem.

Pielęgniarka środowiskowa zaobserwowała zbyt mały obwód głowy w stosunku do wieku Alfiego. W tym momencie nie było już żadnych wątpliwości, że chłopiec wykazuje znaczne opóźnienie w rozwoju. Nie zrobiono szczegółowych badań, a mimo to dnia 18.11.2016 r. zaaplikowano mu siedem szczepionek w trzech wkłuciach: Infanrix IPV Hib, Prevenar 13, Bexsero.

30 listopada 2016 r. w szpitalu Alder Hey zostało przeprowadzone badanie mózgu / kręgosłupa MRI. Raport pediatry dołączony do wyroku sądowego:
Skan mózgu MRI wykonany w dniu 30.11.2016 wykazał opóźnioną mielinizację graniczną ze względu na wiek chronologiczny i niewyjaśnione ograniczenie dyfuzji wzdłuż czuciowej kory ruchowej, korowo-rdzeniowej. Kanały i włókna prowadzą do środkowych płatów skroniowych. Wygląd nie jest typowy dla żadnego konkretnego zaburzenia. Sugerowane możliwe do wykluczenia diagnozy to zaburzenia mitochondrialne i niekenotyczna hiperglicynemia.
14 grudnia 2016 Alfie został przywieziony do Alder Hey z powodu ostrego zapalenia oskrzelików i padaczki. Stan zdrowia z minuty na minutę pogarszał się i chłopiec został przeniesiony na oddział intensywnej terapii, a w niedługim czasie podłączony do aparatury medycznej wspomagającej oddychanie.

16 grudnia 2016 r. wykonano EEG- badanie służące do określenia czynności mózgu. Badanie to wychwyciło znaczną ilość skurczów epileptycznych, które mogą świadczyć o encefalopatii, a jako przyczyny encefalopatii co dalej czytamy w raporcie, uznaje się:
infekcje, nieprawidłowe funkcjonowanie mózgu spowodowane brakiem tlenu lub zmniejszonego przepływu krwi, warunki metaboliczne i biochemiczne, toksyny, leki, urazy i choroby neurodegeneracyjne.