Ciężarna kierująca pod wpływem narkotyków zatrzymana przez policjantów

 Kilka dni temu kamiennogórscy policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, którym kierowała 24-latka w zaawansowanej ciąży. Jak się okazało, co najbardziej zaskoczyło mundurowych, kobieta znajdowała się pod wpływem środków odurzających.

foto: pixabay

Późnym wieczorem 05 czerwca 2022 roku policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Kamiennej Górze postanowili skontrolować pojazd marki Audi, co do którego mieli podejrzenia, że kierowca może znajdować się pod wpływem środków odurzających bądź alkoholu.

Po zatrzymaniu samochodu, okazało się, że za kierownicą siedzi 24-latka w zaawansowanej ciąży. Policjanci zauważyli, że kobieta jest bardzo nerwowa, nie chciała nawiązać kontaktu wzrokowego z mundurowymi. Brak reakcji źrenic kobiety na światło, jeszcze bardziej upewnił funkcjonariuszy, co do swoich podejrzeń. Wykonali tester narkotykowy, który wykazał w ślinie obecność amfetaminy lub metamfetaminy.

Mieszkanka Kamiennej Góry twierdziła, że ktoś tego środka musiał jej dosypać… Pomimo tego co powiedziała, odmówiła pomocy medycznej, twierdząc że czuje się dobrze.
Policjanci zatrzymali kobietę, która następnie została przewieziona do szpitala w celu pobrania krwi i badania lekarskiego.

Za przestępstwo, którego się dopuściła, grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.


Komentarze