Wywiozła do lasu psa sąsiadów, odpowie za znęcanie się nad czworonogiem

Mieszkanka gminy Oborniki Śląskie odpowie przed sądem za znęcanie się nad zwierzęciem. Z relacji świadków wynika, że podejrzana wywiozła do odległego lasu i porzuciła tam psa, który wcześniej wbiegł na jej posesję. Naraziła tym samym czworonoga na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.


foto: policja

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Obornikach Śląskich po analizie dowodów zebranych w sprawie zatrzymali mieszkankę gminy Oborniki Śląskie i przedstawili jej zarzut znęcania się nad zwierzęciem, co zgodnie z obowiązującymi przepisami zagrożone jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Z relacji świadków, jak również z przeprowadzonych przez policjantów czynności procesowych wynika, że kobieta, po tym jak pies wbiegł na jej posesję, wywiozła go do oddalonego kilkanaście kilometrów lasu i pozostawiła tam, narażając na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Miała tak uczynić w związku z faktem, że jest skonfliktowana ze swoimi sąsiadami – właścicielami czworonoga.

Na szczęście błąkającego się w lasach położonych w gminie Brzeg Dolny psa zauważył mężczyzna, który zawiózł go do weterynarza. Dzięki temu, że był oznakowany, po udzieleniu pomocy czworonóg mógł zostać zwrócony właścicielce.

Policjanci przypominają, że każdy, kto jest świadkiem popełnienia przestępstwa, a zgodnie z obowiązującym prawem jest nim między innymi znęcanie się nad zwierzęciem, powinien poinformować o tym fakcie odpowiednie służby. Zajmie to chwilę, a może pomóc niewinnej istocie.


Komentarze