Starogard Gdański. Rodzice zamordowali 10-tygodniową córeczkę

W Starogardzie Gdańskim doszło do okrutnego zabójstwa. Ofiarą jest 10- tygodniowa dziewczynka. Zarzuty morderstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszeli rodzice, to 23-letni mężczyzna i rok młodsza kobieta.

zdjęcia: Facebook


W czwartek 20 stycznia do jednego z mieszkań przy ulicy Piłsudskiego wezwano pogotowie. Na miejscu ratownicy zobaczyli 10-tygodniową dziewczynkę, która nie dawała oznak życia. Dziecko przywieziono do szpitala, po 30-minutowej akcji reanimacyjnej zespół odstąpił od czynności, stwierdzając zgon dziecka.


W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa, podjęto czynności mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności śmierci dziecka. Przeprowadzono oględziny, przeszukanie miejsca zamieszkania dziecka, przeprowadzono także sekcję zwłok. 
Zmarła dziewczynka posiadała liczne urazy na całym ciele, a charakter obrażeń wskazywał, że przemoc wobec niej miała miejsce na długo przed tym, kiedy trafiła do szpitala- poinformował Prokurator Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Mariusz Duszyński.

Rodzice dziewczynki, 22-letnia kobieta i 23-letni mężczyzna, zostali zatrzymani. Matce dziecka prokurator przedstawił zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. A ojciec 10-tygodniowej dziewczynki usłyszał zarzut pozbawienia życia ze szczególnym okrucieństwem, a także zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad pozostałą dwójką dzieci.

Siostra 22-latki wraz swoim partnerem oraz babcia usłyszeli zarzut nieudzielenia pomocy, za co grozi im do trzech lat więzienia. Są pod nadzorem policji. 

Matce oraz ojcu dziewczynki grozi dożywocie.

Komentarze