Kryzys na polsko-białoruskiej granicy. Kolejne próby nielegalnego przekroczenia

W mienioną środę 16 osób próbowało nielegalnie przekroczyć granicę z Białorusi do Polski. Łącznie w styczniu było już 391 prób - poinformowała Straż Graniczna. Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze służby białoruskie rzucały kamieniami w polskie patrole. Nikt nie doznał obrażeń.


foto: SG

"Wczoraj tj.12.01 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 16 osób. W tym miesiącu było 391 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Dziś w nocy na odcinku #PSGCzeremcha służby białoruskie rzucały kamieniami w polskie patrole. Nikt nie doznał obrażeń" - napisała SG na Twitterze.

We wtorek granicę wbrew przepisom próbowało przekroczyć 68 migrantów, podobnie w poniedziałek. Łącznie w tym tygodniu doszło do 152 takich prób.
W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano ponad 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

źródło:  polskieradio/ PolsatNews/ TvpInfo


Komentarze