Pijana matka „opiekowała się” swoją córeczką. W mieszkaniu panował nieporządek

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju interweniowali wobec 44-letniej mieszkanki miasta. Kobieta, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, sprawowała opiekę nad swoją 3-letnią córeczką. W mieszkaniu przebywał także nietrzeźwy znajomy, panował nieporządek, unosił się dym z papierosów . Dziewczynka była zaniedbana i głodna. 

zdjęcie ilustracyjne: LP

Wczoraj około 19.50 policjanci z Jastrzębia-Zdroju otrzymali informację, że w jednym z mieszkań nietrzeźwa kobieta opiekuje się swoim dzieckiem. Gdy przyjechali pod wskazany adres,  nikt im nie otworzył, choć w mieszkaniu słychać było bieganie dziecka oraz jego odgłosy.  

Dopiero po dłuzszym czasie drzwi otworzyła zaspana kobieta. Od 44-latki wyczuwalna była silna woń alkoholu, jej mowa była bełkotliwa, miała bardzo chwiejny krok. W mieszkaniu panował nieporządek, unosił się dym z papierosów. Dziewczynka była zaniedbana i głodna. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu.  

Znajomy, który spał w tym mieszkaniu, także był nietrzeźwy, w jego przypadku badanie alkomatem wykazało 3,5 promila w organizmie. Na miejsce przybyła babcia, która zaopiekowała się wnuczką. Śledczy ustalą teraz, czy kobieta swoim zachowaniem naraziła dziecko na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Jeżeli to się potwierdzi, grozi jej kara nawet 5 lat więzienia.

Komentarze