Amstaff ugryzł roczne dziecko. Chłopca w stanie ciężkim przestransportowano LPR, , do CZMP w Łodz

Piotrkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w jednym z mieszkań w Sulejowie. Podczas rodzinnego śniadania pies ugryzł w twarz rocznego chłopca. Dziecko przestransportowano LPR ,w stanie ciężkim, do CZMP w Łodzi.


foto: pixabay

2 października 2021 roku około godziny 8.50 policjanci otrzymali zgłoszenie o pogryzieniu przez psa rocznego dziecka. Do sytuacji doszło w jednej z kamienic w Sulejowie. Jak wynika z wstępnych ustaleń śniadanie spożywała mieszkająca tam rodzina: rodzice rocznego dziecka  oraz babcia chłopca.  

W pewnym momencie , w czasie karmienia malucha, amstaff, który jest w rodzinie od kilku lat, ugryzł dziecko w twarz. Jak twierdzą domownicy nigdy wcześniej nie przejawiał takich agresywnych zachowań. Chłopca LPR przetransportowało do CZMP w Łodzi. Jest stan oceniany był jako ciężki.

 Rodzice w wieku 25 i 23 lat oraz babcia byli trzeźwi. Psa oddano na ten moment na obserwację weterynaryjną. Policjanci na miejscu przeprowadzili niezbędne czynności procesowe jak chociazby oględziny i przesłuchania. Postępowanie prowadzi KP w Sulejowie. /mł. insp. Joanna Kącka/

Komentarze