Ukradł kratownicę okienną i chciał ją sprzedać właścicielowi

Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić mieszkaniec powiatu strzeleckiego, którego zatrzymali policjanci. Mężczyzna ukradł metalową kratownicę okienną i chciał ją sprzedać na złomie. Wpadł, bo skradziona krata pochodziła z posesji właściciela złomowiska.

foto: policja

Wczoraj policjanci z Tarnowskich Gór interweniowali na złomowisku znajdującym się w Miasteczku Śląskim. Okazało się, że do firmy przyjechali dwaj mężczyźni chcący sprzedać metalową kratę okienną. Złodzieje mieli pecha. Okazało się, że krata pochodziła z kradzieży, a jej właścicielem był… właściciel złomowiska, który rozpoznał swoją własność.  

Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego natychmiast powiadomił policjantów. Jeden ze sprawców widząc, że mężczyzna dzwoni na numer alarmowy, uciekł, zostawiając na miejscu swojego wspólnika. Kiedy przyjechali mundurowi, zatrzymali 47-latka za kradzież kraty, której wartość oszacowano na tysiąc złotych.

Dzisiaj po nocy spędzonej w policyjnej celi mieszkaniec powiatu strzeleckiego usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Tarnogórscy policjanci ustalają również tożsamość drugiego ze sprawców kradzieży.

Komentarze