Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policją

Kierujący golfem nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu, nie reagował i kontynuował dalszą jazdę. Uciekając doprowadził do czołowego zderzenia z innym pojazdem. Wybiegł z auta i kontynuował ucieczkę. Zatrzymany w bezpośrednim pościgu przez dzielnicowego to 29-latek, który był po spożyciu alkoholu.


W środę (8 września) policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej pełniąc służbę w miejscowości Gozdnica postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki VW. Pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie reagował i kontynuował ucieczkę ulicami miasta.  

Mężczyzna kierował pojazdem w sposób niebezpieczny co doprowadziło do zderzenia czołowego z prawidłowo jadącym pojazdem marki Audi w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Na szczęście nie odnieśli obrażeń. Po zdarzeniu kierowca golfa wybiegł z pojazdu i zaczął uciekać. Został zatrzymany w bezpośrednim pościgu przez dzielnicowego Gozdnicy. Drugi z funkcjonariuszy w tym czasie zapobiegł ucieczce pasażera.

Jak się okazało kierujący to 29-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, był pod wpływem alkoholu, prowadził mając sądowy zakaz kierowania pojazdami. Golf którym podróżowali mężczyźni, nie został dopuszczony do ruchu. 29-latek odpowie za popełnione przestępstwa oraz szereg wykroczeń drogowych.

 Arkadiusz Szlachetko


Komentarze