VNL M: POLSKA - SŁOWENIA 3:0

Reprezentacje Polski pokonała Słowenię w drugim półfinale Siatkarskiej Ligi Narodów w Rimini i w znakomitym stylu zrewanżowała się za porażkę w fazie zasadniczej. Na triumfatora tej potyczki czekał już w finale zwycięzca pierwszej - zespół Brazylii, który wygrał z Francją. Biało-Czerwoni po raz drugi w historii tej wielkiej imprezy zagrają w finale. Poprzednio było to w 2012 roku w Sofii (Liga Światowa), kiedy to zdobyli złoty medal.

pzps

Polska - Słowenia 3:0 (25:22, 25:21, 25:23)

Pierwszego seta zakończył Wilfredo Leon atakiem z szóstej strefy. Wygrana przyszła bardzo trudno. Słoweńcy po raz kolejny zaprezentowali się jako mocny zespół. W końcówce dwa błędy popełnił Cebulj. Polski zespół miał bardzo dobre przyjęcie. Jednak przegrywał 17:19, ale zdobył cztery kolejne punkty i podopieczni trenera Vitala Heynena obronili przewagę.

W drugim secie było znowu dużo walki. Lepiej zaczęli rywale. Po asie serwisowym Sterna prowadzili 8:4. Polski zespół skutecznie odrabiał straty. Z kolei po zagrywce Drzyzgi było 9:9. Zawodnicy obu zespołów nie zwalniali ręki. Piłka po serwisach leciała z ogromną prędkością. Od stanu po 14 najpierw został zatrzymany Cebulj, a następnie asa zaprezentował Leon. Świetnie grał Kurek, który kończył kolejne ataki. Biało-czerwoni bezpieczną przewagę do końca seta.

Trzeci set był podobny do poprzednich. Zawodnicy obu drużyn zaprezentowali dużo walki. Ostatni punkt dała polskiemu zespołowi zepsuta zagrywka Gaspariniego. Wcześniej w samej końcówce takie same błędy popełnili Drzyzga i Cebulj. Polska broniła przewagi, wcześniej prowadząc m.in, 20:17 i 23:20. Słoweńcy walczyli do końca i w niedzielę zagrają o brązowy medal z Francją