Libiąż: 65-LATEK USIŁOWAŁ UPROWADZIĆ Z PLACU ZABAW 7-LATKA

65-latek został ujęty i przekazany organom ścigania przez ojca jednej z dziewczynek bawiącej się na placu zabaw w Libiążu. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności. Policja apeluje o zgłaszanie się świadków w sprawie zdarzenia, które miało miejsce chwilę wcześniej tj. próby uprowadzenia dziewczynki.
foto: screen-wideo-policja

27 maja br. około godz. 17, na numer alarmowy 112 zadzwonił mieszkaniec Libiąża z informacją, że ujął mężczyznę, który siłą próbował wyciągnąć siedmiolatka z placu zabaw. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci, aby wyjaśnić szczegóły zdarzenia i przejąć zatrzymanego.

Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej, 65-letni mężczyzna pojawił się na placu zabaw, wykrzykiwał do dzieci, raz że je „kocha” a po chwili, że je „nienawidzi”. W pewnym momencie człowiek ten chwycił siedmioletniego chłopca i siłą próbował zaciągnąć go za pobliski blok. Obserwujące całą sytuację rówieśniczki chłopca natychmiast ruszyły mu z pomocą. Wspólnymi siłami, dzieciom udało się wyswobodzić chłopca. Jedna z dziewczynek natychmiast o tej sytuacji opowiedziała swojemu ojcu, który ruszył w kierunku placu zabaw i ujął przebywającego tam jeszcze 65-latka, a następnie zatelefonował pod numer alarmowy. Mężczyzna który zaczepiał dzieci był nietrzeźwy. Noc spędził w pomieszczeniach dla zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie na następny dzień zatrzymanemu zarzutu usiłowania uprowadzenia małoletniego.
W piątek tj. 28 maja br. sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustali także, że przed tym jak mężczyzna próbował uprowadzić chłopca, na tym samym placu zabaw, miało dojść do podobnej sytuacji. Małoletnia dziewczynka miała być ciągnięta i szarpana przez tego mężczyznę - jak wynikało z relacji małoletnich świadków. W związku z powyższym Policja apeluje do rodziców, aby rozpytali swoje pociechy na powyższą okoliczność. W przypadku pozyskania jakichkolwiek informacji na temat tego zdarzenia, prosimy o skontaktowanie się - zwłaszcza rodziców poszkodowanej małoletniej - z Komisariatem Policji w Libiążu - tel. 47 83 24 350.

Opis filmu:


Film z doprowadzenia osoby zatrzymanej do zakładu karnego z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Ujęcie pierwsze przedstawiające wyjście policjantów nieumundurowanych wraz z zatrzymanym z pomieszczeń dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Policjant idący za zatrzymanym mężczyzną trzyma go za ręce skute kajdankami z tyłu. Drugi z policjantów idzie bezpośrednio przed zatrzymanym. Poruszają się po korytarzu w kierunku wyjścia z budynku.

Ujęcie drugie przedstawiające wyjście policjantów i osoby zatrzymanej z budynku Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Policjant znajdujący się po prawej stronie osoby zatrzymanej ciągnie wózek podręczny zatrzymanego. Bezpośrednio przed wyjściem z KPP drzwi budynku otwiera im umundurowany policjant. Policjanci wraz z osoba zatrzymana schodzą po schodach na plac komendy, na którym zaparkowane są oznakowane radiowozy.

Ujęcie trzecie przedstawiające nieoznakowany radiowóz zaparkowany przy budynku strzelnicy znajdującej się na placu KPP. W tle widać inne oznakowane radiowozy. Policjanci wraz z prowadzonym mężczyzną zatrzymują się przy nieoznakowanym radiowozie. Jeden z policjantów podchodzi do pojazdu , drugi w tym czasie trzyma zatrzymanego .Odtwarzaj wideo

Komentarze