Zaginiona 8-latka cała i zdrowa wróciła do domu

 Od momentu otrzymania informacji o oddaleniu się małoletniej z miejsca zamieszkania, w jej poszukiwania zaangażowano służby prewencyjne, kryminalne oraz policyjnych specjalistów w zakresie poszukiwań osób. Priorytetem dla funkcjonariuszy było odnalezienie dziewczynki w możliwie najkrótszym czasie. W czynności te mocno zaangażowali się także okoliczni mieszkańcy i przedstawiciele władz samorządowych. Dziecka szukano całą noc, a odnalazła się cała i zdrowa, tuż po godz. 8 rano. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają, gdzie przebywała 8-latka.Niewątpliwie do odnalezienia dziewczynki, przyczyniły się wspólne działania wielu osób: rodziny, policjantów, okolicznych mieszkańców, samorządowców i innych służb. Dziewczynka na szczęście dzisiaj po godzinie 8.00, cała i zdrowa wróciła do domu. Wielkie podziękowania dla wszystkich osób, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny, a które zaangażowały się w poszukiwania dziewczynki. Szczególnie dla mieszkanki Kiełczowa, która zauważyła dziewczynkę, gdy uprawiała poranny jogging. Zaopiekowała się nią, a następnie z mężczyzną przejeżdżającym samochodem ulicą Wrocławską, odwieźli zaginioną do domu.

Policjanci w przypadku zaginięć osób, zawsze podejmują szereg czynności mających na celu, jak najszybsze dotarcie do zaginionego. Niejednokrotnie bywa tak, że taka osoba może potrzebować pomocy lub może się znajdować w okolicznościach zagrażających jej życiu, dlatego czas odgrywa olbrzymią rolę. Do takiej właśnie grupy, zaliczyć można dzieci i osoby starsze.

Z taką właśnie sytuacją, mieliśmy do czynienia wczoraj w godzinach wieczornych, kiedy to funkcjonariusze otrzymali informację o zaginięciu 8-latki. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że dziewczynka mogła oddalić się z miejsca zamieszkania pomiędzy godziną 15, a 17.00 i rodzina szukała jej samodzielnie przez kilka godzin. Policjanci wiedzą, że każda minuta jest niezmiernie ważna, wiec natychmiast przystąpili do poszukiwań, które trwały całą noc. Ogłoszono m.in. alarm dla jednostki i zaangażowano do działań dodatkowe grupy policjantów, w tym także specjalistów ds. poszukiwań osób. Równolegle prowadzone w tej sprawie były także działania o charakterze operacyjnym.

Niewątpliwie ważne w poszukiwaniach było wsparcie okolicznych mieszkańców, samorządowców i innych służb. Sprawdzano okoliczny teren i miejsca, gdzie dziewczynka mogłaby przebywać m.in. z wykorzystaniem specjalnie szkolonych psów tropiących.

Na szczęście 8-latka się odnalazła i obecnie już bezpieczna, przebywa pod opieką rodziny.
Policjanci jeszcze raz dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w czynności poszukiwawcze, a obecnie funkcjonariusze zajmują się wyjaśnieniem okoliczności tej sprawy i ustaleniem, gdzie przebywała 8-latka.

aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu
Komentarze