Nie żyje Zygmunt Malanowicz. Aktor miał 83 lata

 W niedzielę zmarł Zygmunt Malanowicz, aktor, scenarzysta i reżyser, w ostatnich latach związanego z Nowym Teatrem w Warszawie. Aktor przygotowywał się do roli Odysa w nowym spektaklu.

Źródło: MKDNiS

Zygmunt Malanowicz zasłynął rolą Chłopaka w filmie Romana Polańskiego „Nóż w wodzie”. Urodził się 4 lutego 1938 r. w Korkożyskach k. Wilna. Był absolwentem PWSTiF w Łodzi. Po zakończeniu studiów grał w Teatrze Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, później występował w wielu teatrach w Polsce, m.in. Polskim w Poznaniu, Ludowym w Krakowie, Powszechnym w Łodzi, Żeromskiego w Kielcach i warszawskich: Dramatycznym, Rozmaitości i Studio. Od 2008 roku grał w zespole Nowego Teatru w Warszawie.

Na swoim koncie miał też role filmowe w "Krajobrazie po bitwie", "Polowaniu na muchy", "Hubalu", "Jarosławie Dąbrowskim", "Tulipanach" i "Wszystko co kocham". Grał także w serialach telewizyjnych m.in. "Stawka większa niż życie", "Droga", "Dom".

Źródło: MKDNiS/PAP

Komentarze

Wczoraj, po południu doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Podczas czynności sądowych związanych z przekazaniem...

Opublikowany przez Głos Wojewódzki Środa, 31 marca 2021