Kompletnie pijani „sprawowali opiekę” nad swoim 5-miesięcznym dzieckiem. Sprawą zajmie się sąd

Sosnowieccy policjanci przewieźli do izby wytrzeźwień dwoje rodziców, którzy pijani „sprawowali opiekę” nad swoim 5 miesięcznym dzieckiem. O tym, że w jednym z mieszkań w centrum miasta trawa libacja, a z wnętrza mieszkania słychać płacz niemowlęcia powiadomili mundurowych mieszkańcy miasta. Maluch trafił pod opiekę pogotowia opiekuńczego.

foto ilustracyjne: lp

Do Komisariatu Policji I wpłynęło zgłoszenie, że w jednym z mieszkań dzielnicy centrum trwa alkoholowa libacja, a z wnętrza dobiega płacz niemowlęcia. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres, gdzie zastali dwoje rodziców, mocno nietrzeźwych, którzy „opiekowali się” swoim 5-miesięcznym dzieckiem. Badanie wykazało u 42-letniego ojca malucha 2,7 promila alkoholu, a u 40-letniej matki ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.  

W trakcie czynności mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny w stosunku do wszystkich obecnych, aż w końcu koniecznym stało się jego stanowcze obezwładnienie. Ostatecznie oboje rodzice trafili do izby wytrzeźwień, a niemowlę do pogotowia opiekuńczego. Teraz to sąd rodziny zdecyduje kto ma sprawować opiekę nad maluchem. O dalszym losie nieodpowiedzialnych rodziców zadecyduje prokurator.

Na wyrazy uznania zasługuje postawa przechodnia, który, słysząc co dzieje się w mieszkaniu, nie wahał się zareagować i poinformował służby.

Komentarze