Tragiczny wypadek na krajowej 12

Policjanci z opoczyńskiej komendy wyjaśniają przyczyny czołowego zderzenia samochodu osobowego ford galaxy z ciągnikiem siodłowym z naczepą. Niestety pomimo podjętej na miejscu wypadku reanimacji, nie udało się uratować życia 53-letniego pasażera osobówki.
foto: policja

O wypadku na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Kliny, dyżurny opoczyńskiej policji został powiadomiony 31 marca o godz. 6.40. Na miejsce zostały skierowane wszystkie służby ratunkowe. Policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu zdarzenia, wstępnie ustalili, że 37 letni kierowca forda, na tę chwilę z nieznanych przyczyn, na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo ciągnikiem siodłowym renault z naczepa, którym kierował 57 letni mężczyzna.  

Niestety w wyniku zderzenia pomimo podjętej przez zespół ratowników medycznych reanimacji, na miejscu zmarł 53 letni pasażer samochodu osobowego. Kierowca w wieku 37 lat w poważnym stanie trafił do opoczyńskiego szpitala. Pozostali dwaj pasażerowie forda na szczęście nie odnieśli obrażeń ciała. Droga przez ponad 3 godziny była zablokowana, policjanci wyznaczyli dla podróżujących objazdy.
Prosimy kierowców o ostrożną jazdę. Jeśli mamy do pokonania wielokilometrową odległość drogi, pamiętajmy o przerwach w podróży, odpoczynku. 

Barbara Stępień

Komentarze

Wczoraj, po południu doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Podczas czynności sądowych związanych z przekazaniem...

Opublikowany przez Głos Wojewódzki Środa, 31 marca 2021