Napadli z maczetą i pałką teleskopową - ukradli buty i... pączki

Trzech sprawców rozboju i kradzieży rozbójniczej zatrzymali policjanci z trzeciego komisariatu wspierani przez mundurowych z Referatu ds. Przestępczości Nieletnich zabrzańskiej komendy. Zatrzymani to nieletni w wieku 15, 14 i 13 lat. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

foto: policja

W czwartek krótko po godzinie 12:00 dyżurny trzeciego komisariatu w krótkim odstępie czasu otrzymał 2 zgłoszenia dotyczące kradzieży rozbójniczej oraz rozboju. Jak wynikało ze zgłoszeń, w obydwóch przypadkach sprawcami byli trzej nieletni.  

Młodzi sprawcy rozboju, posługując się maczetą oraz pałką teleskopową, najpierw dokonali kradzieży rozbójniczej w rejonie ulicy Wyciska, a chwilę później rozboju w rejonie ulicy Korczoka. Ich łupem w pierwszym przypadku padły buty sportowe, a w drugim pączki.  

W obydwu przypadkach pokrzywdzonymi były osoby nieletnie. Sprawą natychmiast zajęli się mundurowi z trzeciego komisariatu oraz policjanci z Referatu ds. Przestępczości Nieletnich zabrzańskiej komendy. Kilka godzin później sprawcy zostali zatrzymani. Byli to trzej chłopcy w wieku 15, 14 i 13 lat. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

3 marca z zakładu karnego w Kłodzku rozległy się przeraźliwe krzyki, którymi więźniowie przywitali morderce 3-letniej Hani. Słyszało je pół miasta.

Opublikowany przez Głos Wojewódzki Sobota, 6 marca 2021

Komentarze

Wczoraj, po południu doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Podczas czynności sądowych związanych z przekazaniem...

Opublikowany przez Głos Wojewódzki Środa, 31 marca 2021