Policyjny pościg za nastolatkiem w Skuszewie. Uciekał autem, a potem pieszo

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego prowadzili pościg za daewoo, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Gdy kierowca samochodu nie mógł dalej kontynuować jazdy, wysiadł z pojazdu i pieszo próbował uciekać. Natychmiast został zatrzymany. Jak się okazało, kierowcą był 15-letni mieszkaniec gminy Wyszków. Teraz sprawą nastolatka zajmie się sąd dla nieletnich.

foto: policja

Pod koniec minionego tygodnia wyszkowscy policjanci otrzymali informację o kierowcy daewoo, który w miejscowości Skuszew jeździ brawurowo i stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

W trakcie patrolu ul. Skrajnej funkcjonariusze patrolówki zauważyli opisywany samochód i podjęli czynności zatrzymania do kontroli drogowej. Policjanci wydali kierowcy jasne sygnały do zatrzymania pojazdu. Kierujący nie zastosował się do wydanego przez mundurowych polecenia.

 Mężczyzna nagle ruszył samochodem w kierunku ul. Skrajnej. W trakcie ucieczki kierujący cały czas przyśpieszał, nie reagował na polecenia oraz wezwania do zatrzymania samochodu. Pościg prowadzony był ulicami Skuszewa i zakończył się na ul. Przejazdowej, kiedy ścigane auto wpadło w poślizg i uderzyło w zaspę śniegu.

Wtedy kierujący wybiegł z samochodu i podjął próbę pieszej ucieczki. Natychmiast został on zatrzymany przez prowadzących pościg policjantów. Brawurowym kierowcą okazał się 15-latek bez wymaganych uprawnień do kierowania. Teraz nieletni mieszkaniec gminy Wyszków za swoje zachowanie odpowie przed sądem dla nieletnich.

Przypominamy, że kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się do kontroli drogowej, popełnia przestępstwo. Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat. W przypadku nastolatków sąd orzeka na podstawie Ustawy o postepowaniu w sprawach nieletnich.

kom. Damian Wroczyński

Komentarze