Śmiertelne potrącenie

Policjanci pod nadzorem Prokuratora z Prokuratury Rejonowej Łódź Widzew wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło 7 stycznia 2021 roku około godziny 15:10 na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego z Sarnią.

foto: policja

Z poczynionych na miejscu zdarzenia ustaleń wynika, że 64-letni kierujący samochodem ciężarowym man poruszał się aleją Piłsudskiego w kierunku ulicy Niciarnianej i na skrzyżowaniu z ulicą Sarnią wykonywał manewr skrętu w prawo.

 Mężczyzna podczas tego manewru nie ustąpił pierwszeństwa będącej na przejściu dla pieszych 69-letniej kobiecie, potrącając ją. Mundurowi ustalili także, że w chwili zdarzenia 69-latka szła wspomagając się wózkiem rehabilitacyjnym, tak zwanym balkonikiem, w tym samym kierunku co pojazd.

 Pomimo podjętej reanimacji kobieta zmarła. Funkcjonariusze zbadali trzeźwość kierującego - był trzeźwy. Decyzją Prokuratora mężczyźnie pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków.

a. s. Marzanna Boratyńska 

Komentarze

Wczoraj, po południu doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Podczas czynności sądowych związanych z przekazaniem...

Opublikowany przez Głos Wojewódzki Środa, 31 marca 2021