Nie żyje Piotr Machalica

 W wieku 65 lat w poniedziałek zmarł aktor teatralny i filmowy Piotr Machalica, znany m.in. z ról w filmach: „Dekalog IX” Krzysztofa Kieślowskiego, „Dzień świra” Marka Koterskiego i „Jaga” Tomasza Bagińskiego. Był związany m.in. z Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem Polonia i Och-Teatrem.

foto: Piotr Machalica


Informację o śmierci aktora opublikowano na jego oficjalnym profilu na Facebooku: "Po dzielnej walce Piotr Machalica zmarł dziś o 02:30 w szpitalu MSWiA w Warszawie" - napisano.

Aktor urodził się w 1955 roku w Pszczynie, w 1981 roku ukończył warszawską PWST (dzisiejszą Akademię Teatralną). W 1997 roku został odznaczony odznaką "Zasłużony Działacz Kultury", a w 2005 roku Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". 

W najbliższym czasie Piotr Machalica miał odegrać jedną z ról w produkcji stacji TVN "Tajemnica zawodowa" z Magdaleną Różczką w roli głównej. 65-latek jednak w ostatniej chwili zrezygnował z powodów osobistych. Super Express donosi, że chciał się zająć swoją rodziną i spędzić więcej czasu ze swoją o 21 lat młodszą żoną.

źródło: Kultura/ PolsatNews/ Dzieje


Komentarze

Wczoraj, po południu doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Podczas czynności sądowych związanych z przekazaniem...

Opublikowany przez Głos Wojewódzki Środa, 31 marca 2021