W czasie sąsiedzkiej bójki dwukrotnie ugodził sąsiada mieczem. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala

 59-letni mężczyzna w trakcie awantury dwukrotnie ugodził mieczem swojego 33-letniego sąsiada. W wyniku ugodzenia mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala.

foto ilustracyjne: policja

Do niebezpiecznej w skutkach awantury doszło w piątek wieczorem w jednym z mieszkań w przy ulicy Legnickiej. Dyżurny komisariatu I po godzinie 23.00 otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w mieszkaniu przy ulicy Legnickiej doszło do ugodzenia mężczyzny ostrym narzędziem. Przybyli na miejsce mundurowi zastali w mieszkaniu rannego 33-latka.

 Mężczyzna posiadał ranne kłuta brzucha oraz ramienia, policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej i monitorowali do czasu przyjazdu pogotowia. Ranny 33-latek, choć był przytomny, to nie potrafił wyjaśnić okoliczności powstania u niego obrażeń. Jak się potem okazało, 33-latek chwilę wcześniej był u swojego 59-letniego sąsiada, który mieszka klatkę obok. Policjanci udali się tam i potwierdzili, że 33-latek przeszedł do mieszkania 59-latka i miał z nim wszcząć awanturę.

 Między mężczyznami doszło do bójki, w której trakcie 59-latek sięgną po miecz i dwukrotnie trafił nim 33-latka. W wyniku ugodzenia mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala. Doznał m.in. uszkodzenia jelita. Na miejscu zdarzenia mundurowi zatrzymali sprawcę oraz  zabezpieczyli miecz. Badanie na zawartość alkoholu w  organizmie 59-latka wykazało ponad 2,0 promile alkoholu. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.


Komentarze