Cała Polska jest strefą czerwoną. Nauka zdalna w szkołach

 Od soboty, 24 października, w całej Polsce obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Cała Polska jest strefą czerwoną- poinformował premier Mateusz Morawiecki. Klasy od 4 do 8 będą uczyły się w trybie zdalnym, a także wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych i wyższych. 

grafika:g/w

Wprowadzamy zakaz spotkań i aktywności w grupach powyżej pięciu osób. Wyjątkiem są ci, którzy mieszkają razem i ci, którzy spotykają się w celach zawodowych - dodał Marowiecki. 

Premier poinformował również, że w godzinach od 8 do 16 młodzież może wychodzić tylko pod opieką osoby dorosłej. Zgromadzenia mogą być do 5 osób - zakaz nie dotyczy osób, które mieszkają lub pracują razem.
 

Poprosił seniorów powyżej 70. roku życia o to, by w miarę możliwości nie wychodzili z domu. - W tym celu uruchamiamy program "korpus seniorów". Przez szerokie zaangażowanie wolontariuszy i żołnierzy WOT chcemy zachęcić seniorów do pozostania w domach - powiedział. Dodał, że zamknięte zostaną sanatoria.


W szkołach uczyć się będą nadal najmłodsze dzieci: z klas 1-3 podstawówek, stacjonarne zajęcia będą mieć również maluchy z przedszkoli i żłobków.

źródło: Kancelaria Premiera
Komentarze