Auto ugrzęzło w polu i stanęło w płomieniach. Kilkanaście metrów dalej leżał właściciel

Policjanci z międzyrzeckiego komisariatu wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj rano na terenie gminy Drelów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że auto którym podróżował 84-latek uległo samozapłonowi. Mężczyzna znaleziony został kilkanaście metrów od pojazdu. Niestety jego życia nie udało się uratować. Wstępnie wykluczono, by do zdarzenia przyczyniły się inne osoby.

foto: policja

Wczoraj rano dyżurny międzyrzeckiego komisariatu otrzymał informację, z której wynikało, że w miejscowości Szóstka doszło do pożaru samochodu osobowego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że auto stało nieopodal drogi gruntowej, natomiast  kilkanaście metrów od pojazdu zauważył leżącego mężczyznę.

Na miejsce wezwane zostały służby ratunkowe. Pomimo prowadzonej reanimacji życia mężczyzny nie udało się uratować. Funkcjonariusze ustalili, że jest to właściciel pojazdu, 84-letni mieszkaniec gminy Drelów.

Czynności na miejscu zdarzenia wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że opel, którym podróżował 84-latek zjechał z drogi gruntowej, gdzie ugrzązł. Po tym najprawdopodobniej w wyniku samozapłonu doszło do pożaru auta. W chwili zdarzenia kierowcy nie było już w pojeździe. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

p.k. Barbara Salczyńska-Pyrchla


Komentarze