FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Tychy: Matka podcięła gardło 1,5-rocznemu dziecku. Kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa


Zarzut usiłowania zabójstwa dziecka usłyszała w sobotę w katowickiej prokuraturze 40-letnia kobieta z Tychów, która w piątek podcięła gardło swojemu półtorarocznemu synkowi. Prokuratura będzie wnioskować do sądu o aresztowanie podejrzanej. Stan dziecka jest ciężki, ale stabilny.


foto ilustracyjne : lp


Półtoraroczny chłopczyk z Tychów w województwie śląskim został w piątek po południu raniony nożem w szyję. Już wtedy mówiono nieoficjalnie, że miał podcięte gardło, a wstępnie o zranienie dziecka podejrzewano jego matkę. W sobotę 40-letnia kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa syna.

Podczas trwającego kilka godzin przesłuchania kobieta nie kwestionowała ustalonego przez śledczych przebiegu wydarzeń, ale nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego raniła synka nożem.

- Kobieta składała wyjaśnienia. W zasadzie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu usiłowania zabójstwa, natomiast w swoich wyjaśnieniach nie podała racjonalnych powodów wskazujących na motyw, na pobudki swojego zachowania – dodała prok. Zawada-Dybek.

-W tej chwili dziecko przebywa w śpiączce farmakologicznej na oddziale intensywnej terapii dzieci, jego stan jest stabilny, a rokowania lekarze uznają jako dobre – mówi Andrzej Bulandra, koordynator centrum urazowego dzieci w GCZD.

źródło: TvpInfo: RadioZet/ PolsatNews/ TvS

« PREV
NEXT »

Brak komentarzy

Popularne