Nie żyje Joel Schumacher. Twórca filmowych hitów miał 80 lat


W wieku 80 lat zmarł w Nowym Jorku Joel Schumacher, jeden z najbardziej cenionych amerykańskich rezyserów, twórca takich obrazów jak „8 milimetrów”, „Upadek” czy „Batman Forever”. Zmarł po długiej walce z rakiem. Informację o jego śmierci potwierdził jego agent.


foto: wikipedia


Joel Schumacher przyszedł na świat 29 sierpnia 1939 roku w Nowym Jorku.

Kiedy miał 4 lata zmarł jego, później był wychowywany prze matkę. Każdą wolną chwilę spędzał w kinie. Jednak w 1965 roku ukończył Parsons School of Design i marzył o pracy projektanta. Spełniał się w tym zawodzie w Henri Bendel. Prowadził też własny butik oraz studiował wzornictwo przemysłowe i projektowanie odzieży w nowojorskim Fashion Institute of Technology. Szybko jednak dotarło do niego, że prawdziwym powołaniem jest kinematografia.

Do świata filmu wszedł jako projektant kostiumów. Stroje jego autorstwa znalazły się w kilku filmach Woody'ego Allena z lat 70., takich jak "Śpioch" (1973 r.) i "Wnętrza" (1978 r.).

Napisał także scenariusze do kilku musicali, w tym do "Błysku" (1976) i "Czarnoksiężnika z krainy Oz" (1978).


W swoich filmach Schumacher dawał możliwość zaistnienia w branży wielu młodym aktorom, w tym właśnie Farrellowi w 2000 r. w "Krainie tygrysów", a także Kieferowi Sutherlandowi, Demi Moore, Robowi Lowe, Gerardowi Butlerowi czy Matthew McConaughey.


Informacja o śmierci Schumachera już obiegła media na całym świecie. Jak poinformował Hollywood Reporter, reżyser zmarł w swoim rodzinnym mieście - Nowym Jorku. 

źródło: TvpInfo/ PAP/ AntyRadio/ RadioZet

Komentarze

Wczoraj, po południu doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Podczas czynności sądowych związanych z przekazaniem...

Opublikowany przez Głos Wojewódzki Środa, 31 marca 2021