FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Warszawa: Policja użyła gazu i siły fizycznejW sobotę odbył się w Warszawie protest przedsiębiorców. Wobec uczestników demonstracji policja użyła gazu. Funkcjonariusze twierdzą, że byli atakowani.


foto: @MichalSzczerba


Protestujący na placu Zamkowym zaczęli zbierać się około godziny 15.00 w związku z kolejnym strajkiem przedsiębiorców. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, kierowali do zebranych komunikaty o zachowanie zgodne z prawem i apelowali o rozejście się.


Na miejscu działania podejmował m.in. zespół antykonfliktowy. Według policji zgromadzenie było nielegalne. Odniosła się również do argumentów protestujących, którzy powołując się na postanowienie Sądu Apelacyjnego podkreślają, że zgromadzenie było legalne.


Policja użyła gazu i siły fizycznej. Funkcjonariusze twierdzą, że zostali zaatakowani przez protestujących.

 - W związku z czynną napaścią na funkcjonariuszy policji, użyto środka przymusu bezpośredniego w postaci gazu i siły fizycznej - stwierdził rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak, którego zapytano o sytuację podczas zgromadzenia na placu Zamkowym. 

Nagrania opublikowane w Internecie przeczą słowom policjantów. Uczestnicy i świadkowie informują, że mundurowi nie byli atakowani.źródło: PolsatNews/ Rmf24/ RadioZet

« PREV
NEXT »

Brak komentarzy

Popularne

loading...