FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

„PODKLADAM BOMBE W SZKOLE MUSICIE ZNALESC MACIE 30min”. 17-latek zatrzymany

Policjanci zatrzymali wczoraj 17-latka z woj. świętokrzyskiego podejrzanego o fałszywe powiadomienie o bombie w budynku szkoły. Do zdarzenia doszło w styczniu br. w miejscowości Stołpie (pow. chełmski). Informacja o rzekomej bombie została przesłana mailem. 17-latek został ustalony przez policjantów z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie.

Policja Lubelska

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wraz z policjantami z KMP w Chełmie zatrzymali 17-latka odpowiedzialnego za wysłanie wiadomości mailowej o podłożeniu ładunku wybuchowego, która wpłynęła do Szkoły Podstawowej w Stołpiu.

Do zdarzenia doszło 27.01.2020r. za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Z konta jednego z uczniów wysłano do nauczycieli wiadomość e-mail o treści „PODKLADAM BOMBE W SZKOLE MUSICIE ZNALESC MACIE 30min”.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Stołpiu otrzymała wiadomość przed rozpoczęciem lekcji więc nie była konieczna ewakuacja. Pracownicy i uczniowie nie zostali wpuszczeni na teren szkoły a lekcje zostały odwołane.

Policjanci ustalili, że jeden z uczniów podczas gry na komputerze kontaktował się z jednym z użytkowników poprzez komunikator internetowy. Podał mu dane do logowania na konto e-mail, oraz kod do zmiany hasła.

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie po przeanalizowaniu danych z konta mailowego oraz dziennika elektronicznego szkoły wytypowali trzech użytkowników Internetu, którzy mogli mieć związek z wydarzeniem. Wczoraj wykonywali czynności w ich miejscach zamieszkania. Zatrzymany 17-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

W działaniach brali udział policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wspólnie z Wydziałem Kryminalnym KMP w Chełmie oraz funkcjonariuszami z KPP w Staszowie

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, wysoka grzywna i pokrycie kosztów działania służb na miejscu zdarzenia.

R.L-R.
« PREV
NEXT »

Brak komentarzy

Popularne

loading...