Po 35 latach pracy w radiowej Trójce Marek Niedźwiecki odchodzi


Marek Niedźwiecki jest kolejną osobą, która wczoraj odeszła z Trójki. „Nasza Trójka już nie istnieje. Nie możemy się dać zniewolić tej bolszewickiej polityce, musimy bronić naszej wolności, inaczej zostanie nam „zniewolony umysł” - napisał kompozytor Zbigniew Preisner.

foto: green-wideo- radio trójka

Niedźwiecki rozpoczął swoją pracę w Programie III Polskiego Radia 5 kwietnia 1982. W 2007 roku przeszedł do Radia Złote Przeboje, a do Trójki wrócił po ponad dwóch latach. O odejściu dziennikarza poinformował kompozytor Zbigniew Preisner. „Moi Drodzy. Wczoraj w Programie Trzecim Polskiego Radia wydarzyła się historia, która nawet w najgorszych czasach PRL byłaby nie do pomyślenia. 


Kazik ze swoją piosenką „Twój ból jest lepszy niż mój“ wygrał notowanie Listy Przebojów Marka Niedźwieckiego. Kilka godzin później tak zwany redaktor naczelny Trójki, Tomasz Kowalczewski, ogłosił, że redakcja unieważniła głosowanie, informując, że „wprowadzono piosenkę spoza listy, nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy“. Miarka się przebrała! Marek Niedźwiecki jest kolejną osobą, która odeszła z Trójki. Nasza Trójka już nie istnieje. Nie możemy się dać zniewolić tej bolszewickiej polityce, musimy bronić naszej wolności, inaczej zostanie nam „zniewolony umysł” – napisał Zbigniew Preisner.


Marek Niedźwiecki zrezygnował z pracy w Trójce, po kolejnych kontrowersjach stacji związanych z bieżącą polityką. Rozgłośnia dokonała cenzury, unieważniając wydanie Listy Przebojów Trójki, w którym wygrała piosenka Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”. Utwór nawiązuje do nierównego traktowania społeczeństwa w dobie epidemii – gdy Jarosław Kaczyński odwiedzał cmentarze, większość Polaków była pozbawiona tego prawa.

Komentarze

Wczoraj, po południu doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Podczas czynności sądowych związanych z przekazaniem...

Opublikowany przez Głos Wojewódzki Środa, 31 marca 2021