Były muzyk „Antyquariatu” twierdzi, że Niedźwiecki brał pieniądze za miejsca na liście przebojów. Swój wpis jednak szybko skasował


Tomasz Pawlak, były muzyk „Antyquariatu” oskarżył Marka Niedźwieckiego o korupcję. Swój wpis opublikował na portalu społecznościowym, jednak post szybko skasował.


zdjęcia: YouTube/ Facebook


Tomasz Pawlak, podpisujący się jako Tomaldo Banjo, na portalu społecznościowym opublikował post, w którym zarzucił Markowi Niedźwieckiemu to, że otrzymywał on pieniądze za umieszczanie utworów na podium „Listy Przebojów Programu Trzeciego”. Swój wpis szybko skasował, jednak jego fragmenty opublikował portal tvp.info. Jego dziennikarze skontaktowali się z autorem oskarżeń, który wyjaśnił im, że post usunął, gdyż nie chce się sądzić z Markiem Niedźwieckim.

Pawlak oskarżył Niedźwieckiego o to, że brał on pieniądze za umieszczanie piosenek na podium listy przebojów Trójki. Były muzyk twierdzi, że w latach 90. trzecie miejsce kosztowało 20 tysięcy złotych.

1998. notowanie listy przebojów Programu III Polskiego Radia zakończyło się ogłoszeniem, że wygrywa piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Głosowanie zostało unieważnione, a redaktor naczelny stacji wyjaśnił, że podczas głosowania złamany został regulamin i do głosowania trafiła piosenka spoza listy. Wówczas Marek Niedźwiecki wydał oświadczenie, w którym oznajmił, że odchodzi z Trójki. "W związku z sytuacją, która zaistniała wokół piątkowego notowania LP3 oraz posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od ponad 35 lat, kończę współpracę z Programem III Polskiego Radia" – napisał dziennikarz.

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: tvp.info/gazeta.pl

Komentarze

Wczoraj, po południu doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Podczas czynności sądowych związanych z przekazaniem...

Opublikowany przez Głos Wojewódzki Środa, 31 marca 2021