FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Wrocław. Zmarł mężczyzna zakażony koronawirusem

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest szpitalem zakaźnym, zmarł w nocy pacjent zakażony koronawirusem. W nocy w tym szpitalu zmarł jeszcze jeden pacjent, ale na razie nie wiadomo, czy był on zakażony nowym patogenem. Wtorkowe badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa u 152 osób - to najwyższy bilans dzienny od wybuchu epidemii. Łączna liczba zakażonych w Polsce wynosi 901 przypadków, spośród nich 10 zmarło

foto: lp


Rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego Urszula Małecka poinformowała w środę PAP, że zmarły z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem to mężczyzna w średnim wieku, który przez kilka dni był leczony na OIOM-ie.


"W nocy zmarł też starszy mężczyzna, który trafił do szpitala wieczorem. Nie wiadomo, czy był zakażony koronawirusem, dopiero pobrano od niego wymazy" – powiedziała Małecka.(PAP)

We wtorek wieczorem służby prasowe wojewody dolnośląskiego podały, że do tej pory na Dolnym Śląsku zakażenie koronawirusem potwierdzono u 134 osób.

Pacjent, który zmarł w nocy z wtorku na środę, to trzecia w regionie ofiara COVID-19.Natomiast wtorkowe badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa u 152 osób - to najwyższy bilans dzienny od wybuchu epidemii. Łączna liczba zakażonych w Polsce wynosi 901 przypadków, spośród nich 10 zmarło - wynika z danych przedstawionych przez Ministerstwo Zdrowia.


źródło: wp.pl/ PolsatNews/ Rmf24/ wprost

« PREV
NEXT »

Popularne