FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Nieuczciwy zięć zaciągał pożyczki na dane osobowe swojej teściowej

Jaworscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mężczyznę zajmującego się wyłudzaniem pożyczek na podstawie fałszywych danych osobowych. Jak się okazało 37-latek, korzystając z personaliów swojej teściowej, wyłudził pięć kredytów w różnych instytucjach finansowych. Ponadto jeszcze 14–krotnie próbował dokonać tego typu oszustwa, jednak bez skutku. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.


foto: lp


Końcem ubiegłego roku 55–letnia kobieta zawiadomiła jaworskich policjantów o tym, iż ktoś zaciąga w różnych instytucjach finansowych pożyczki na jej nazwisko. Pokrzywdzona nie wiedziała kto wyłudza kredyty, wykorzystując jej dane osobowe.


Sprawą zajął się funkcjonariusz Wydziału Dochodzeniowego–Śledczego jaworskiej komendy, który analizując informacje zebrane w trakcie prowadzonych czynności, zidentyfikował oszusta. Nieuczciwym naciągaczem okazał się zięć zgłaszającej. Mężczyzna wykorzystał fakt, iż w przeszłości jego teściowa podżyrowała mu kredyt. 37-latek znając jej dane zawarte w dowodzie osobistym, zaciągnął w różnych instytucjach finansowych pięć tzw. chwilówek na łączną kwotę 24 tys. zł. Jak się okazało, nieuczciwy zięć podając się za swoją teściową, jeszcze 14-krotnie usiłował wyłudzić pożyczki na łączną sumę aż 122 tys. zł. Sprawa nie wyszłaby na jaw, gdyby nie fakt, iż pokrzywdzona kobieta zaczęła otrzymywać listy z wezwaniami do zapłaty.


Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał 19 zarzutów. Oszust przyznał się do wszystkich czynów, tłumacząc się tym, że nielegalnie zdobyte pieniądze chciał ulokować w funduszu inwestycyjnym.

37-latek będzie musiał teraz naprawić szkodę i zwrócić pokrzywdzonym instytucjom finansowym środki uzyskane na skutek przestępczego procederu. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

« PREV
NEXT »

Popularne