Epidemia koronawirusa w Chinach i Korei Południowej wygasa

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała, że w czwartek w mieście Wuhan, gdzie wybuchła epidemia Covid-19, po raz kolejny spadła liczba nowych zakażeń. Z kolei w Korei Południowej po raz pierwszy więcej pacjentów wyzdrowiało, niż zachorowało z powodu koronawirusa SARS-CoV-2. Do tej pory zgłoszono na całym świecie ponad 135 tys. zakażeń oraz prawie 5 tys. zgonów.


foto: facebook

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała, że w czwartek w mieście Wuhan, gdzie wybuchła epidemia Covid-19, po raz kolejny spadła liczba nowych zakażeń. W czwartek zarejestrowano tam jedynie pięć nowych przypadków infekcji, mniej niż w środę, kiedy było ich osiem. W całej prowincji Hubei, które siedzibą jest Wuhan, od ośmiu dni nie odnotowano nowych zakażeń (poza Wuhan).


Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do tej pory zgłoszono na całym świecie ponad 135 tys. zakażeń oraz prawie 5 tys. zgonów. Wyzdrowiało dotąd prawie 70,5 tys. chorych. 90 proc. zakażeń (54 tys.) miało łagodny przebieg, jedynie w 10 proc. przypadków (ponad 5,7 tys.) zakażenie miało ciężki przebieg z powikłaniami.

Jak informuje Reuter, obecnie uwaga władz skupia się przybyszach z zagranicy, którzy odwiedzali kraje z przypadkami zachorowań.


Kolejną informacją, która może świadczyć o poprawie sytuacji jest wypowiedź chińskiego wiceministra przemysłu Xin Guobina, który powiedział w piątek, że - poza prowincją Hubei - wznowiło pracę 60 proc. małych i średnich firm i ponad 95 proc. dużych.

źródło: GazetaPrawna/ Rmf24/ PolsatNews