Złamania kończyn i obrzęk mózgu. Zarzuty dla rodziców, którzy skatowali 4-tygodniową Luizę - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


niedziela, 9 lutego 2020

Złamania kończyn i obrzęk mózgu. Zarzuty dla rodziców, którzy skatowali 4-tygodniową Luizę

Na trzy miesiące trafią do aresztu rodzice czterotygodniowej dziewczynki, podejrzani o zarzut fizycznego znęcania się nad dzieckiem i ewentualnego usiłowania zabójstwa - orzekł w sobotę Sąd Rejonowy w Malborku. Niemowlę w szpitalu walczy o życie.


foto ilustracyjne: policja


W piątek w Prokuraturze Rejonowej w Malborku rodzice czterotygodniowej Luizy - 20-letnia Klaudia F. i 21-letni Marcin G. zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut. Według śledczych, mieli działać wspólnie i w porozumieniu.


Rodzice niemowlęcia zostali zatrzymani w czwartek, w pobliżu stacji kolejowej Malbork-Kałdowo. Według informacji RMF FM, para usłyszała już zarzuty fizycznego znęcania się nad dzieckiem oraz usiłowania ewentualnego pozbawienia życia. Zdaniem śledczych usiłowanie zabójstwa nie było "bezpośrednią intencją rodziców", jednak postępując w ten sposób "musieli się liczyć z tym, że może to doprowadzić do śmierci dziewczynki". Oskarżeni nie przyznają się do winy. Zaprzeczyli, że stosowali wobec dziecka przemoc. Złożyli wyjaśnienia - prokuratura nie ujawniła ich treści.


4-tygodniowa Luiza z Malborka była szarpana i bita. Ma stłuczenia głowy, złamania kości ciemieniowej, ramiennej, obojczyka i kości udowej. Ma też obrzęk mózgu, a do tego wiele powierzchownych urazów głowy. Te informacje przekazała w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.
źródło: Rmf24/ P
olskieRadio/ RadioZet/ Gazeta.pl

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne