Są wyniki sekcji zwłok bliźniaków z Bydgoszczy - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


środa, 12 lutego 2020

Są wyniki sekcji zwłok bliźniaków z Bydgoszczy

"Sekcje zwłok wykazały, że najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci 2-miesięcznych bliźniaków było utopienie" - powiedziała w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska. Nadal nie można przesłuchać matki dzieci z uwagi na jej stan psychiczny.


foto ilustracyjne: pixabay


W środę przeprowadzono sekcję zwłok 2-miesięcznych bliźniaków. Chłopcy zmarli w poniedziałek, a prokuratura, jako wstępną kwalifikację przyjęła zabójstwo. Dzieci znajdowały się w mieszkaniu pod opieką 40-letniej matki, a służby o tym, że niemowlaki nie oddychają zawiadomiła sąsiadka.


Obie sekcje się zakończyły. Biegły wskazał jako najbardziej prawdopodobną przyczynę śmierci dzieci uduszenie gwałtowne w mechanizmie utonięcia, czyli utopienie. Celem potwierdzenia takiego założenia pobrano wycinki z narządów do badań mikroskopowych oraz krew do badań fizykochemicznych. Po uzyskaniu tych dodatkowych wyników badań będzie można ostatecznie potwierdzić przyczynę śmierci. Opinia w tej sprawie spodziewana jest za ok. 2 miesiące - powiedziała prokurator Adamska-Okońska. Dodała, że dziś może wskazać jako najbardziej prawdopodobne podejrzenie odnośnie przyczyny śmierci dzieci - uduszenie pod wodą.


Jak poinformowała Adamska-Okońska, matka chłopców przebywa obecnie w szpitalu psychiatrycznym w Świeciu. Jej stan psychiczny nie pozwala jeszcze na jej przesłuchanie. Wstępne ustalenia z sekcji potwierdzałyby wstępną kwalifikację, czyli zabójstwo, ale nadal nie możemy - z uwagi na stan zdrowia - przesłuchać zarówno matki niemowląt, jak i ich ojca - poinformowała rzeczniczka bydgoskiej prokuratury.

Ojciec bliźniaków z uwagi na silne przeżycia emocjonalne również trafił do szpitala.


źródło: Rmf24/ PolsatNews/ expressbydgoski

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne